Скъпи приятели и последователи, в момента правим нещо ново. Машина на времето – интерактивна музейна инсталация за историята на Варна и региона.

„Машина на времето“ е дигитално приложение за разказване на истории.
То разказва за историята на Варна, от древността до средата на XX век през призмата на живота и делото на двама именити граждани на града. Братята Хермин и Карел Шкорпил.
В историите на Машина на времето цифровия разказ няма да е фокусиран само върху важни археологически открития, а и върху нематериални елементи като умения, дейности и събития, които са се случвали в България и Варна през периода от края на XIX до средата на XX век и в които нашите герои участват или на които са свидетели.
За основа на изложбата са използвани материали от архива на братята К. и Х. Шкорпил, както и експонати и архивни материали намиращи се в различни отдели на Регионален исторически музей – Варна и ДА-Варна.